+48 77 456 58 16
Pon - Pt: 08:00 - 17:00

10 najlepszych atrakcji w Górach Sowich

Jak spędzić czas w Górach Sowich?

góry sowie panorama

  1. Wielka Sowa

Najwyższy szczyt Gór Sowich, na którym wybudowana została biała wieża widokowa. Po zdobyciu Wielkiej Sowy i pokonaniu kilkudziesięciu schodów wieży, można podziwiać wspaniałe dolnośląskie krajobrazy.

  1. Zamek Grodno

Obowiązkowy punkt na trasie wycieczki w Góry Sowie. Ta XIV-wieczna warownia jest jedną z najstarszych tego typu budowli na Dolnym Śląsku. Zamek położony jest na wzgórzu nad Jeziorem Lubachowskim.

  1. Podziemne Miasto Osówka

Do zwiedzania udostępniono ok. 1700 m podziemnych tuneli, będących częścią owianego tajemnicą Projektu Riese. Do wyboru jest kilka rodzajów tras, również trasy ekstremalne dla osób żądnych dreszczyku emocji.

  1. Sztolnie Walimskie

Jedna z kilku dostępnych dla turystów lokalizacji podziemi Kompleksu Riese. To pozostałości po największym projekcie budowlano-górniczym hitlerowskich Niemiec, który zakładał stworzenie w Górach Sowich podziemnego miasta, prawdopodobnie dla oficerów III Rzeszy.

  1. Twierdza Srebrna Góra

Ominięcie tej największej twierdzy górskiej w Europie to turystyczny grzech! Twierdza jest jedną z największych atrakcji Dolnego Śląska, a możliwości jej zwiedzania jest wiele – zachwyci zarówno dzieci, jak i wymagających dorosłych, lubujących się w eksploracji zamczysk i twierdz.

  1. Kalenica

W pobliżu tej mierzącej 964 m n.p.m. góry znajduje się rezerwat przyrody „Bukowa Kalenica”, a na jej szczycie wzniesiona została 20-metrowa wieża widokowa.

  1. Muzeum Ziemi Sowiogórskiej

Muzeum znajduje się w byłym kościele ewangelickim w Ludwikowicach Kłodzkich. Można tutaj nie tylko poznać historię i kulturę Gór Sowich, lecz także wziąć udział w spotkaniach autorskich czy posłuchać muzyki na żywo.

  1. Kościół Wniebowzięcia NMP w Bielawie

Neogotycki kościół z II połowy XVIII w., zaprojektowany przez Alexisa Langera, to prawdziwa perła architektury. Główną atrakcją tej budowli jest trzecia co do wysokości wieża widokowa w Polsce, mierząca aż 101 m.

  1. Ruiny Zamku Rogowiec

Prawdziwa gratka dla miłośników historii! Ruiny te są pozostałościami po najwyżej położonym (870 m n.p.m.) zamku rycerskim w Polsce, ufundowanym przez Bolka I Świdnickiego. Zabudowania pochodzą z XIII w.

  1. Domek Myśliwski w Jodłowniku

Te XIX-wieczne zabudowania stanowią obecnie centrum kulturalne Jodłownika – typowej sudeckiej wsi łańcuchowej, która przyciąga turystów malowniczymi pejzażami i sielską atmosferą.

Planując kilkudniowy wyjazd w piękne Góry Sowie, polecamy wybór Pensjonatu Sokolec jako punktu wypadowego. Ma nie tylko świetną lokalizację, lecz także cieszy podniebienia pyszną domową kuchnią.

wielka sowa wieża rzeźba

Szybka
wycena
Zapytanie zostało pomyślnie wysłane.